W tym tygodniu I środa, I Czwartek, I Piątek i I Sobota

W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmianę tajemnic różańcowych

W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Bożego Ciała. Msze święte jak w niedzielę: 7(kaplica), 8, 10 i 17. Po sumie o godz. 10.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Tak jak rok temu bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy Róże Różańcowe. O pomoc prosimy rodziny i sąsiadów.

I ołtarz  przy krzyżu:    św. Faustyny Kowalskiej i św. Józefa
II ołtarz  na zakręcie:      M.B.N Pomocy i św. Jana Pawła II
III ołtarz  przy bibliotece:   Matki Teresy z Kalkuty i św. Marii Magdaleny
IV ołtarz przy figurze Matki Bożej:   św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Królowa Różańca Św.

Zapraszamy chór, panów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatków  Do udziału w procesji zapraszamy w strojach komunijnych dzieci z klasy III i IV i wszystkie małe dziewczynki i chłopców.

Od piątku przez tydzień oktawa Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. W niedzielę procesja po sumie.

W czwartek o godz. 10.00 dzieci z kl. IV będą przeżywać rocznicę I komunii Świętej. Próba dla dzieci z klasy IV będzie jutro i w środę po Mszy św. Prosimy, aby jutro dzieci uczestniczyły w nabożeństwie majowym, a w środę zapraszamy do sakramentu pokuty już od 17.30.

W I Piątek odwiedziny chorych w domach od 10.00, a spowiedź w kościele od godz. 17.15.

Zapraszamy w najbliższą sobotę do przeżywania nabożeństwa I soboty. Treścią tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa skierowane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z rozważaniem tajemnic różańcowych, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i  modlitwa różańcowa wynagradzająca za grzechy.

Zachęcamy dzieci, a szczególnie rodziców do wysłania swoich dzieci na wakacyjne spotkania z Bogiem zwane Oazą. Dokładne terminy, miejsca i ceny podane są na plakacie w gablocie, a także w Informatorze wyłożonym na stoliku pod chórem, który można ze sobą zabrać, aby się w domu zastanowić. Mogą jechać dzieci od klasy III do klasy VIII.

Proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę 5 czerwca od godz. 9.00 mieszkańców ul. Sienkiewicza blok Nr 163.

Kategorie: Ogłoszenia